Amennyire látom – eszköztől függetlenül – nagy az érdeklődés az elektronikus könyvek iránt. Persze a gugli sokat segít, meg kéz alatt is terjed mindenféle tartalom, de nekiláttam és összeszedtem csomó lelőhelyet.
A formátumok változatossága és a neten elérhető konverterek számossága lehetővé teszi, hogy ebook reader nélkül is, akár mobileszközökön, akár a számítógépünk kijelzőjén olvassunk. (zárójelben a formátum)
- amazon.com – (AZW) a legendás, műfajteremtő könyváruház naponta bővülő készlettel áll rendelkezésünkre, 240ezer kötet, a bestsellerektől a klasszikusokig. (vigyázz, az AZW=DRM!)
- Sony ebookstore – (LRF) a PRS sorozat „hátterének” szánt könyvesbolt, sajnos csak USA/Canada rezidenseknek
- Project Gutenberg – (TXT) kb. 20000 cím, jobbára klasszikusok és lejárt jogú alkotások
- FreeKindleBooks – (MOBI) Gutenbergék könyvei, Kindlére testreszabva
- pdfBooks – (PDF) kb. 7000 kötet pdf formátumban, szintén Gutenbergéktől
- World Public Library – (PDF) kb 400ezer cím, változatos műfajokban, több nyelven. éves tagsági díj van.
- fictionWise – (MOBI, LRF, PRC, PDB, LIT, RB,KML,PDF) a legnagyobb független villanykönyvkereskedő
- eBookwise – a fictionWise oldalhajtása, a saját eBookwise-1150 olvasójuk kiszolgálására
- Mobipocket – (MOBI) az amazon mellékbiznisze, számos könyv található itt, ami az amazonon olcsóbb
- Webscriptions – (PRC, RB, RTF, LRF, LIT, HTML) leginkább fantasy,sci-fi, mystery műfajokban, sok régi Bean kiadvány ingyen
- Wowio – (PDF) onlájn olvasás ingyenes, fizetni csak akkor kell, ha letöltünk, nincs DRM.
- Fictionpress – (TXT) egybites könyvesbolt, még pénztár sincs. A százezer, műfajokra bontott tétel valamelyikét megnyitjuk, és kopipészt, vagy save as txt. Kiadatlan szerzők, ismeretlen alkotók. Bázikus de ingyen van.
- Manybooks – (AZW )20,000+ kötet, a Project Gutenberg ASCII fájljaiból generálva. Szerzők ábécésorrendben, szinte bármilyen formátum választható
- MNYBKS – (PRC) a fenti oldalhajtása, kindle tulajoknak
- FeedBooks – változatos ingyenes tartalom, közösségépítés, saját művek publikálása
- FeedBooks Mobi – (PDF,LRF,PRC,EPUB) ugyanaz,m int fent csak mobileszközökre
- CCEL – (PDF,DOC, TXT) keresztény tartalom, kindlebarát ez is
- Munseys – (PRC, HTM, PDF, LIT, LRF, PDB, RB, IMP, EPUB) közel harmincezer cím, klasszikus és kortárs, egészen a képregényekig. ingyenes.
- MobileRead – (PRC, LRF, EPUB) ingyenes, lejárt kopirájtú könyvek, önkéntes feltöltők, idegennyelvű kiadványok, rss értesités az újakról
- FreeEbooks – (PDF) számtalan témában számtalan ingyenes könyv
- Boson Books
- Electronic Text Center
- The Online Books Page
- E-könyvtár
- Magyar Elektronikus Könyvtár – (RTF,HTML,DOC,TXT)változatos tartalom magyarul, közel hétezer tétel
- F451 Projekt – főleg scifi, főleg magyarul
- BookMania – 1500 könyv
- Torrent – tudományos/ismeretterjesztő bundle (magyar)
- Torrent – (MOBIPOCKET) scifi/fantasy bundle (magyar)
- példatárak
Ebook kezelő szoftverek (ha véletlenül begépeltük volna a Háború és békét)
- Ebookcompiler
- Calibre
- Ebook Gold
- Adobe Digital Editions
- Exebook
- ebook crossroads (több compiler)
- mindlikewater (több compiler)
Egyelőre ennyi, biztos van még, de számtalan félreértelmezése is van az ebook szónak, úgyhogy sok esetben szimpla doksikat, pdf-et is igy jelölnek. A lista nyilván nem komplett, ha bárkinek van további javaslata, az ne legyen rest a kommentek közé rejteni. Jó böngészést!
Köszi a gyűjteményt, vannak közte igazán ígéretes helyek!
Egyet én is megosztanék a SCI-FI vagy Fantasy kedvelő nagyközönséggel, úgy láttam, sok olyan van rajta, amit még megvenni is nehéz:
http://h33t.com/torrents.php?search=fantasy&category=6&active=0&tracked=0&Search.x=38&Search.y=9&Search=Search
Én szívből pártolom az elektronikus könyveket, mert szerintem mindenkinél ritkák azok a könyvek, amiket mondjuk 3-4-szer (vagy annál többször) is elolvas. Persze van néhány (nekem pl. 10-15), de a többit, ami egyszeri alkalomra való, számomra felesleges kinyomtatni, pazarolni rá a papírt és a nyomdafestéket, noha tudom, hogy a papírpazarlásnak ez a kisebbik szelete, az ember ott segít a környezeten (ezáltal magán is ;-)) ahol tud :o)
Azon is gondolkodtam már, hogy hol van az a határ (nem is csak anyagilag, de úgy is), aminél az ember már szívesebben veszi meg az ekönyvet a torrentes letöltés helyett. Mivel nem vagyok benne a könyvbizniszben, nem tudom, valójában mekkora költségoldali különbségek vannak a digitális és a papír alapú terjesztés között, de talán ha a digitálishoz szükséges rendszert egyszer felállították (ami biztos nem két filler), onnantól a marginális költségek már alacsonyak.
Rövidre fogva, ha ugyanúgy (magyar viszonylatban) 2-3 ezer Ft-ot kell fizetnem egy ekönyvért, azt soknak tartom. Az egyik említett oldalon talált $6 már egész baráti, és még azt is mondom, hogy szívesen ki is fizetem, hiszen én sem azt akarom, hogy kedvenc íróim álla felkopjon 🙂
A másik nehézség a legális terjedés ellen szerintem, hogy ha valakinek már van egy kellemesen könnyedén elérhető ekönyvbázisa (warez vagy torrent), akkor minimális keresgéléssel megszerezhető egy-egy új könyv, a lustaság pedig ezirányban hat, a legális források felfedezése helyett. Persze amennyi időbe ez kerülne egy könyv elolvasásához mérten, az elenyésző, dehát lusták vagyunk 🙁
Bocsi a hosszas szómenés miatt 🙂
u.i.: vajon a gugli bookson fellelhető anyagok (a szerzői jogvédelem felirat mellett vagy ellenére) mennyire legálisak, ha az egészet el tudom olvasni?
impressive, bro 🙂
annyit hozzá, hogy a Manybooks nem csak AZW, hanem huszonvalahány formátumban engedi a töltikét.
Halihó,
merre tudok neked nem publikus üzenetet küldeni?
nem bonya, pappito kukac pappito pont com…
Az én oldalamon is találhatók .prc könyvek, és mivel magam is Bookeen tulajdonos vagyok, az összest le is teszteltem
köszi, felveszem a listába, bár ez a bejelentkezős őrültség kiakasztó, minek regisztrálni meg kódot küldözgetni? na mindegy.
Rengeteg e-book található. Informatikai, receptek, nyelvkönyvek, kreativ könyvek, egyéb könyvek, FKM, PLayboy, CKM magazin sztárok képek. Több mint 100 elektronikus könyv a legjobbak közül
„nem tud valaki angol nyelvű P.G. Wodehouse könyvekhez hozzáférést villanyos formában?” : http://englishtips.org/
Hali!
Csak kivancsi lennek hogy az ilyen regi postokhoz irt kommentjeim celba talalnak-e vagy eltunnek a semmiben
nem tűnnek el, szépen itt vannak. az előfordulhat, hogy ha van benne több link, akkor a spamfilter cé vágányra teszi, de időnként átnézem a vágányt és zöldre állítom a jelzőt a nemspamnak.
no vöriz 🙂
http://lib.rus.ec/a/19436 itt vannak a konyvecskeid P.G. Wodehouse tollabol
Hello!
Én a http://canadahun.com fórumát ajánlom figyelmetekbe – több e-book topic van, ahonnan regisztrálás után 48 óra elteltével, és 20 értelmes fórumbejegyzés megejtése után (amit a szójáték témákban gyorsan össze lehet szedni) jogot nyer az új tag, hogy a csatolt tartalmakat abszolút szabadon letölthesse. Rengeteg e-book van fent, igen változatos formátumban a .doc és .text fájloktól a .pdf-en át egészen a .prc-ig minden.
Részletezve az előbbit:
http://canadahun.com/forum/showthread.php?t=16754 (ez egy lezárt téma, de a letölthető tartalmak elérhetőek)
http://canadahun.com/forum/showthread.php?t=22114 (ez még aktív)
http://canadahun.com/forum/showthread.php?t=15985 (ez is egy lezárt téma, és elsősorban .prc formátumú könyvek vannak fent )
Valakinek van infója az e-konyvtar.com -ról?
Mert hogy az oszk-s MEK jön helyette be.
Engem is nagyon érdekelne az e-konyvtar.com
Rendkívül igényes oldal volt. Imádtam böngészni és kiváló könyvek voltak fent. Remélem, hogy nem szűnt meg, mivel miatta vettem egy prs600-at. 🙂
Az e-konyvtar.com nekem is nagyon hiányzik, kedvenc lelőhelyem volt, profin megszerkesztett kis oldal. Idén nyáron vettem egy PRS-600-ast és már több könyvet elolvastam június óta, mint az előző 5 évben összesen. Ha valaki tud arról mi lett vele, írjon rám pár sort.
jó olvasást mindenkinek,
catfan
Catfan, sajnos itt a rossz hír az e-konyvtar.com-ról:
http://www.mediapiac.com/media/online/Elbukott-az-e-konyvtar-com/4247/
Ha valakinek megvan az e-könyvtár gyűjtemény, kérem tegye fel torrentre
Üdv
Apr
Erre keress rá:
bestseller books-z7
Egy hasonló oldalra tudok meghívót…
roboxoom@gmail.com
és a magyar scifiszerzők tudnak erről?
Igen tudnak, ok szerzodtek az SFportallal a kiadasrol…
a http://www.csaladakademia.hu/olvass könyveink a http://www.digitalbooks.hu oldalon vásárolhatók meg EPUB, PRC formátumban.
Sziasztok!
Hol találhatok ingyenesen letölthető magyar-német hangos nyelvoktatást kezdőknek??? Írjátok meg az vinczi.etelka@gmail.com emailcímre. Előre is köszönöm
Sziasztok!
Pár hete elindult a Book and Walk e-könyv webáruház is, rengeteg ingyenes tartalommal, és számos nagy kiadó könyveivel is, például Ulpius-ház, Osiris Kiadó.
Nézzetek be, és válogassatok kedvetekre! Jó olvasgatást! 🙂
Csákány PapperMapper!
Te én nem is tudtam hogy te ekkora e-book pápa vagy 🙂 Kaptam ajándékba egy sony 505 (ps stssertées mittunomé.. imádom.. eddig nem voltam rákkatanva témára de most e-bookzás van ezerrel.. tudod valamivel le kellett jönni a kurvákról meg drogokról.. Hiányoztok ám, gyönyörűek a kölkek 🙂 Nejedet puszilom, az a terv hogyjanuár végén február elején gyövök.. nem tudom mg hogy örökre vagy csak 1-2 hónap nyarallásra, attól függ hogy a mecénásunk meddig hajlandó finanszírozni az írói munkásságom. De egy biztos.. Nincs több duddantás, meg kibaszott zongora szállítás 🙂
Csá
J.
ajánlom felvenni a listába ezt az oldalt (én csak innen szerzek be ebook-ot), jelenleg 1300 ebook van akcióban:
http://bookandwalk.hu/akciok/