Az előző verzió kiadása után másfél évnek kellett eltelnie, hogy kézbekaphassuk Kovid Goyal következő ebook-kezelő verzióját.
Az általam már többször megénekelt Calibre lett most kicsit szebb, és számos új funkcióval okosabb is. Gyorsan fussuk át mit tud a friss, ropogós Calibre:
- újabb eszközök támogatása : PRS-505/700, iPhone, Kindle 1 és 2, Cybook Gen 3
- Konvertálás EPUB, MOBI and LIT formátumba. (LIT csak parancssorból)
- konvertálás ODF (OpenOffice documents), MOBI, LIT, RTF, EPUB, PRC, CBR, CBZ, FB2, PDF formátumokból
- időzített letöltés lehetősége 150 újság, hírforrás cikkei közül, ezeket természetesen a kívánt formátumba konvertálhatjuk
- E-book olvasó a komolyabb formátumokhoz
- interneten metadata/borító keresés támogatása (ISBN alapján)
- beépített webszerver, hogy a könyvtárunkhoz távolról is hozzáférjünk
- új böngészőmódszerek, tagok vagy borítók alapján is kereshetünk
- féltucat nyelven elérhető a szoftver
- a libprs500 név végérvényesen Calibre-ra változott
Én egyelőre a win-es kiadást nézegettem meg, kicsit mintha lassabban indulna, de utána minden rendbe jön, a szokásos kényelem és tempó.Aki kíváncsi az összes módosításra, annak: Der Changelog
A képen a szerző maga, aki ugyan indiában született, de most a CalTechen babrál mindenféle számítógépekkel és unalmában Calibrét ír. Jópofa alak, megérdemel szerintem egy kis donációt, mert egymaga sokkal jobb szoftvert írt, mint a Sony összes alkalmazottja együtt.
Ami még fontos, hogy macesek gyakran szívnak (na jó, csak Sebi) azzal, hogy az rtf-be a mac hajlamos mindenféle misztikus metadatát pakolni, és ez nem mindig klappol az ebook reader lelkivilágával. Ezt elkerülhetjük, ha a megfelelő metadata formátumra ügyelünk, vagy úgy is, hogy rá se bajszintunk a metadatára, vagyisvegyük ki azt az alsó pipát és kész.